ingiltere vizesi ingiltere vize formu
Destek
 
vizesi
ingiltere vizesi ingiltere vizesi işlemleri vize danışmanlık ingiltere hakkında ingiltere büyükelçiliği ingiltere vizesi danışma hattı vize işlemleri
vize evrakları vize danışma
vize danışma vize işlemi vizesi başvurusu vizesi işlemleri
ingiltere büyükelçiliği danışmanlığı danışma
başvuru başvuruları
başvuru işlemi konsolosluk formu
ingilterevizesi_ana

    Ingiltere Vizesi Ankara Antlaşması

Ankara Anlaşması Nedir?

Birçok kişi tarafından Ankara Anlaşması vizesi olarak bilinen bu kategori, Ankara Antlaşması (European Community Association Agreement-ECAA) çerçevesinde yapılan serbest meslek vizesidir.  Aslında, Ankara Antlaşması Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında 1963′te imzalanan bir Avrupa Birliği ortaklık sözleşmesidir. İngiltere ise 1973 yılında adı Avrupa Ekonomik Topluluğu olarak bilinen bu birliğe üye olarak sözleşmeye imza atmıştır.  Bütün avrupa ülkeleri için geçerli olan bu sözleşme, birçok kişi tarafından sadece İngiltere için geçerli olduğu sanılmaktadır.  Sebebi ise İngiltere’nin bu başvurudaki şartlarının esnek olması ve uzun yıllardır birçok Türk vatandaşının kendi işlerini icra ederek yararlanmasıdır.

Bu anlaşmaya istinaden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’de kendi işlerini icra etmek üzere başvuru yapabilirler.  Serbest meslek vizesi basvurusunda aranan en önemli kriterler, iş deneyimi, sermaye ve İngiltere’de yapılması planlanan işin bir pazarının olmasıdır.  Bilginizin, tecrübenizin veya eğitimizin olduğu herhangi bir alanda kendi işinizi icra edebilirsiniz. Yeterki, gerekli olan bütün araştırmaları yaptığınızı ve işinizi başlatmak için yeterli sermayeye sahip olduğunuzu ispatlayabilin.

Başvuruda Aranan Koşullar

  • İngiltere’de kendi işinizi icra edecek olmanız
  • İşinizi icra edebilecek kadar yeterli sermayeye sahip olmanız
  • Yeterli sermayeye ek olarak, icra ettiğiniz işinizden gelir sağlayıncaya kadar geçim masraflarınız için ek bir meblağ bulundurmak
  • İcra etmek istediğiniz iş alanında yeterli bilgiye, tecrübeye veyada eğitime sahip olmanız
  • İngiltere’deki hiçbir devlet yardımlarından yararlanmaksızın kendi işinizden elde ettiğiniz gelir ile geçimizi sağlayabileceğinizi beyan etmek
  • Bütün araştırmalarınızı, ticari tecrübenizi, eğitimizi, Pazar araştırmanızı, işinizde hedeflediğiniz yıllık gelirinizi ve bütün finansal bilançoları içeren profesyonel bir işletme planı sunmak

Ankara Anlaşması Başvurularından Kimler Yararlanabilir?

Dünyanın herhangi bir ülkesinde yaşayan ve Türk vatandaşlığına sahip olan herkes bu başvuruyu yapabilir.  Aynı zamanda eşiniz ve çocuklarınızda sizlerden yararlanarak sizinle birlikte yaşamak üzere vize alabilir.  Dilerseniz ilk başvuru anında eşinizi ve çocuklarınızıda başvurunuza dahil edebilir, dilersenizde siz vizenizi alıp İngiltere’de kendi işinizi icra ettikten sonra eşiniz ve çocuklarınız için istekde bulunarak vize almalarını sağlayabilirsiniz.

Ankara Antlaşması çerçevesinde serbest meslek vizesi ile ne tür işler yapılabilir?

Bu vize ile dilediğiniz işi yapabilirsiniz.  İcra etmek istediğiniz iş alanlarında herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.  Belirli alanlarda iş yapabilirsiniz demek kesinlikle doğru değildir. Tecrübenizin, eğitiminizin veya bilginizin olduğu herhangi bir alanda iş yapabilirsiniz.  Önemli olan gerçekten kendi işinizi icra edebilmek ve beyan ettiğiniz şekilde işinizde hedeflediğiniz başarıyı elde etmek.

Bu alanda sıkça karşılaştığımız sorulardan birisi, işimi nasıl icra etmeliyim, şirket kurmalımıyım? Bu sorunun cevabı çok basit, hiç farketmiyor dilerseniz limited şirket kurabilir, veya şahıs şirketi kurabilir veyada ortak iş yapabilirsiniz.  Ortaklıkta en önemli kural, şirketin en az %50 hissesine sahip olmak. 

İşletme planı (Business Plan) Nedir?

Bu başvuruda en temel dosya olarak bilinen işletme planı (business plan), İngiltere’de icra etmek istediğiniz işinizin planıdır.  Bu planda A’dan Z’ye işinizle ilgili bütün detaylar içermelidir. Bunlar; icra etmek istediğiniz işinizin açıklaması, hedeflediğiniz müşteri kitlesi, piyasa araştırması, finansal tablolar ve daha birçok önemli detay.  Başvurunuzda kullanacağınız planı mutlaka bu alanda uzman birisine yaptırınız ve bütün içeriği birlikte hazırlayınız. Planınızda içeren bütün bilgiler sizlerin isteği ve bilgisi doğrultusunda yazılmalıdır. Bu başvurularda çok önem verilen bu plan sadece kendi başınada yeterli değildir, mutlaka yapılan araştırmaları destekleyen evraklarda içermelidir.

Ne kadar sermaye bulundurmalıyım?

Yine sıkça rastlanan sorulardan birisi icra edilecek iş için nekadar sermaye bulundurulması gerektigi. Cevabı çok basit, işinizi başlatmaya yeticek kadar sermaye bulundurmak gerekir.  Bu sermayenin herhangi bir alt limiti yoktur; ancak hedeflediğiniz işi başlatmak ve gerekli olan malzemeleri satın almak için yeterli bir miktarda olmasi yeterlidir. İşinizin gereksinimleri dışında, o işin pazarlamasına ve reklamına ne kadar harcayacağınız tamamen sizin elinizde.  Minimum harcamalar yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Önemli olan mevcut olan sermaye ile hedeflediğiniz işinizi başlatmak ve gerekli bütün malzemeleri satın almaktır.

Vize başvurusu ne kadar süre içinde sonuçlanır?

İngiliz konsolosluğuna yapılan başvurular ortalama 2 ile 6 hafta arasında sonuçlanır. Bu süre içerisinde dosyanız değerlendirilir ve konsoloslukta bire bir göreşmeye çağrılabilirsiniz.

Vize Alındıktan Sonraki Süreç

Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığında size 1 yıllık serbest meslek vizesi verilir. Vizenizi aldıktan sonra 2 ay içerisinde İngiltere’ye giriş yapıp işinizi başlatmanız gerekir. Bu süre içerisinde gerekli sigortalarınızı, reklam çalışmalarınızı, gerekli malzemeleri satın almanız ve işiniz başlatmak için gerekli olan bütün işlemleri yapmanız gerekir. İlk yılınız dolmadan 28 gün öncesinde tekrar vizenizi uzatmak üzere İngiltere İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunabilirsiniz. İlk yılınızda beyan ettiğiniz gibi işinizi icra etmiş ve yıl sonunda işinizden kar sağlamış iseniz vizeniz 3 yıl daha uzatılacaktır. Bir artı üç toplam 4 yıl sonunda işinizde beyan ettiğiniz hedeflerinize ulaştıysanız, bu süreç sonrasında süresiz oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz. Süresiz oturum izninin üzerinden 1 yıl geçtikten sonra ise başvuru sahibi vatandaşlık başvurusu yapma hakkı kazanır.

 
ds formu
vize formu vize başvuru formu

internette ingiltere vizesi ile ilgili bilgi ararken tanıştığım bu site satesinde vizemi amatör bir başvuru ile riske atmamam gerektiğini anladım. Siteden telefonumu bıraktım, çok kısa bir süre içerisinde konuyla ilgili dönüş yaparak, hizmetleri hakkında bilgi verdiler. Tüm vize dosyamı, vize formumu ve diğer gereksinimleri yerine getirerek vizemi aldılar. İlgileri ve profesyonel hizmettleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

vize başvuru formları ingiltere
vize evrakları ingiltere konsolosluğu
vizesi işlemleri ingiltere
vizesi başvurusu ingilizAna Sayfa | ingiltere Vizesi | ingiltere Vize Evrakları | ingiltere Vize Formu | ingiltere Vize Danışma | Ingiltere Büyükelçiliği | ingiltere konsolosluğu | Ingiltere Vize Başvuru | iletişim

Copyright © 2007 - 2023 ingilterevizesi .info
ingilizce form
ingiltere form doldurma ingiltere formu nasıl doldurulur doldurma niyet mektubu ingiltere niyet mektubu ingiltere vizesi evrakları ingiltere vize randevusu randevu hattı randevu almak ingiltere ingiltere randevu telefonu

Copyright © 2015 İngiltere Vizesi